Lidia Liszewska i Robert KornacKi polecają

Piękne historie prawdziwej miłości

Każdą z książek możesz otrzymać
z dedykacją oraz autografami autorów.

Zamówienia prosimy kierować na: kontakt@liszewska-kornacki.pl
Robert Kornacki
Lidia Liszewska

Premiera - 28 lutego 2018

Napisz do mnie

„Napisz do mnie” opowiada o tym, że życie nie jest czarno-białe; ma mnóstwo odcieni i całą feerię barw. To, co dla jednych jest kolorową tęczą, dla innych oznacza tylko czarną przepaść.
W tej książce opowiadamy o codziennych wyborach, które każdy z nas może postrzegać inaczej. Oraz o tym, jak jesteśmy różni i na jak różne sposoby potrafimy kochać do utraty tchu.
Nienawiść, pożądanie, gniew, bezgraniczne oddanie, czułość, poczucie klęski – ręka w rękę z tęsknotą, poniżeniem, śmiechem przez łzy, nadzieją… Samo życie. Od którego raz uciekamy, a innym razem nie wyobrażamy sobie innego.
Historia dwojga dojrzałych ludzi, którzy odnaleźli się jak w korcu maku, nie mając wiele czasu na szczęście, które los dawkuje im jak wyjątkowy skąpiec. Biorą tyle, ile mogą, ile potrafią, ile mają siły. To piękna historia prawdziwej miłości, która przecież komuś z nas co jakiś czas się przydarza…


Premiera - 19 września 2018

Zaczekaj na mnie

Ile człowiek jest w stanie zapłacić za miłość, czego się wyrzec, a co odrzucić? Jak długo może pielęgnować w sobie uczucie, które go definiuje, uskrzydla, pozwala znaleźć swoje miejsce w czasie i przestrzeni?
Co jest w życiu najważniejsze, za co warto bezpowrotnie przekroczyć próg swoich słabości i ograniczeń? Co sprawia, że ośmielamy się wyjść poza ramy utartych schematów, które choć bezpiecznie znane, to uwierają jak za ciasny but – do krwi?
Historia uczucia, które jest hemoglobiną w życiowym krwiobiegu.
Warto się pochylić i być może nauczyć rozpoznawać tę jedyną szansę, podsuwaną przez uparty los.
Nostalgiczna, dojrzała, mądra, prawdziwa – opowieść z przestrzenią dla czytelnika, który razem z bohaterami oddycha tym samym powietrzem.

Premiera - 30 stycznia 2019

Pierwsza miłość

Opowieści wyjątkowe jak pierwsza miłość Pamiętasz swoje pierwsze zakochanie? Motyle w brzuchu, ukradkowe spojrzenia i pewność, że spotkałaś kogoś niezwykłego. Tego nie da się zapomnieć. Autorzy najpiękniejszych powieści obyczajowych stworzyli opowiadania o niezwykłej sile pierwszych zauroczeń.

Ich bohaterowie idą za głosem serca, bo tak kochać można tylko raz, a cudowne wspomnienia zostają na całe życie. To historie pełne uczuć, emocji i wzruszeń niepowtarzalne jak pierwsza miłość. Czy święto zakochanych może trwać przez cały rok? Zatrzymaj romantyczną atmosferę na dłużej i daj się ponieść sile uczuć.

Może jedna z naszych opowieści będzie podobna do twojej?

Premiera - 3 kwietnia 2019

Zostań ze mną

„Zostań ze mną” to ciepła, mądra powieść o naszych, czasem nieoczywistych, wyborach. Wyborach, dla których punktem wyjścia jest pragnienie wykorzystania każdej szansy darowanej przez życie. I o tym, że miłość ma tyle znaczeń, ile sami potrafimy jej nadać. Proza życia spleciona z poezją codzienności wszystkimi kolorami uczuć i emocji. Poruszająca i ubogacająca lektura z przestrzenią dla czytelnika, który, czytając, poczuje się jak gość, korzystający z wyjątkowego zaproszenia… 

Premiera - 3o października 2019

Podaruj mi szczęście

Ta książka nie powstałaby, gdyby nie Wasze głosy, domagające się jeszcze kilku rozdziałów o barwnej rodzinie Matyldy i Kosmy. Nie bez znaczenia był też upór naszej czwartostronnej opiekunki, Adriany Biernackiej, która – nie bez trudu, ale jednak – przekonała nas, że zamiar pożegnania już po trzech tomach Łodzi, Mantui oraz Mazur jest mało… rozsądny. Nie jest prawdą, że 4 tom powstał po to, by przetestować cierpliwość Janusza Leona Wiśniewskiego, „ojca chrzestnego” tego cyklu. Głęboko wierzymy w jego zapewnienia, że i finał tej historii przeczytał z prawdziwą przyjemnością, czego zresztą wyraz znajdziecie na okładce naszej książki. Wierzymy, że Czytelnicy przyjmą „Podaruj mi szczęście” jako miłą niespodziankę na Boże Narodzenie i uznają ją za godne zwieńczenie pięknej historii prawdziwej miłości. Czas zrobił swoje; Helmut zapewne ugania się z Gabrysiem po niebiańskich łąkach, piękni czterdziestoletni przerodzili się w tylko odrobinę mniej pięknych sześćdziesięciolatków, a dzieci to już nie dzieci, mają swoje całkiem dorosłe plany na jutro. Pisaliśmy ich historię trochę dla siebie, trochę dla Was, mając nadzieję, że znajdziecie w niej przestrzeń na refleksję, uśmiech i możliwość spojrzenia również w głąb własnych serc.

Premiera - 12 sierpnia 2020

Tylko szeptem

Porywająca opowieść o uczuciach tak niezwykłych, że mówi się o nich tylko szeptem.

Dla Edyty najważniejsze są książki, które tworzy, oraz jej dorosłe dzieci. Skrycie marzy jednak o wielkim uczuciu.

Dla młodszego od niej Jacka liczą się przede wszystkim niezależność i wolność, które zapewniają mu rybacki kuter i słone wody Bałtyku.

Niespodziewane spotkanie na plaży wywraca ich życia do góry nogami. Zaskoczeni postanawiają dać szansę rodzącemu się uczuciu. Choć dzieli ich wiele, to nastrojowa atmosfera nadmorskiej miejscowości oraz wspólne spacery brzegiem morza sprawiają, że ich relacja pogłębia się.

Przypadek połączył tych dwoje, tylko czy to wystarczy?

Co stanie się, kiedy wydarzenia z przeszłości i obawy o wspólną przyszłość zakłócą szczęście Edyty i Jacka?

Czy mimo przeciwności losu ich miłość ma szansę przetrwać?