Lidia Liszewska i Robert KornacKi
polecają

Piękne historie prawdziwej miłości

Premiera - 28 lutego 2018

Napisz do mnie

„Napisz do mnie” opowiada o tym, że życie nie jest czarno-białe; ma mnóstwo odcieni i całą feerię barw. To, co dla jednych jest kolorową tęczą, dla innych oznacza tylko czarną przepaść.
W tej książce opowiadamy o codziennych wyborach, które każdy z nas może postrzegać inaczej. Oraz o tym, jak jesteśmy różni i na jak różne sposoby potrafimy kochać do utraty tchu.
Nienawiść, pożądanie, gniew, bezgraniczne oddanie, czułość, poczucie klęski – ręka w rękę z tęsknotą, poniżeniem, śmiechem przez łzy, nadzieją… Samo życie. Od którego raz uciekamy, a innym razem nie wyobrażamy sobie innego.
Historia dwojga dojrzałych ludzi, którzy odnaleźli się jak w korcu maku, nie mając wiele czasu na szczęście, które los dawkuje im jak wyjątkowy skąpiec.

Biorą tyle, ile mogą, ile potrafią, ile mają siły. To piękna historia prawdziwej miłości, która przecież komuś z nas co jakiś czas się przydarza…

Premiera - 19 września 2018

Zaczekaj na mnie

Ile człowiek jest w stanie zapłacić za miłość, czego się wyrzec, a co odrzucić? Jak długo może pielęgnować w sobie uczucie, które go definiuje, uskrzydla, pozwala znaleźć swoje miejsce w czasie i przestrzeni?
Co jest w życiu najważniejsze, za co warto bezpowrotnie przekroczyć próg swoich słabości i ograniczeń? Co sprawia, że ośmielamy się wyjść poza ramy utartych schematów, które choć bezpiecznie znane, to uwierają jak za ciasny but – do krwi?
Historia uczucia, które jest hemoglobiną w życiowym krwiobiegu.
Warto się pochylić i być może nauczyć rozpoznawać tę jedyną szansę, podsuwaną przez uparty los.
Nostalgiczna, dojrzała, mądra, prawdziwa – opowieść z przestrzenią dla czytelnika, który razem z bohaterami oddycha tym samym powietrzem.

Premiera - 30 stycznia 2019

Pierwsza miłość

Opowieści wyjątkowe jak pierwsza miłość Pamiętasz swoje pierwsze zakochanie? Motyle w brzuchu, ukradkowe spojrzenia i pewność, że spotkałaś kogoś niezwykłego. Tego nie da się zapomnieć. Autorzy najpiękniejszych powieści obyczajowych stworzyli opowiadania o niezwykłej sile pierwszych zauroczeń.

Ich bohaterowie idą za głosem serca, bo tak kochać można tylko raz, a cudowne wspomnienia zostają na całe życie. To historie pełne uczuć, emocji i wzruszeń niepowtarzalne jak pierwsza miłość. Czy święto zakochanych może trwać przez cały rok? Zatrzymaj romantyczną atmosferę na dłużej i daj się ponieść sile uczuć.

Może jedna z naszych opowieści będzie podobna do twojej?

Premiera - 3 kwietnia 2019

Zostań ze mną

„Zostań ze mną” to ciepła, mądra powieść o naszych, czasem nieoczywistych, wyborach. Wyborach, dla których punktem wyjścia jest pragnienie wykorzystania każdej szansy darowanej przez życie. I o tym, że miłość ma tyle znaczeń, ile sami potrafimy jej nadać. Proza życia spleciona z poezją codzienności wszystkimi kolorami uczuć i emocji. Poruszająca i ubogacająca lektura z przestrzenią dla czytelnika, który, czytając, poczuje się jak gość, korzystający z wyjątkowego zaproszenia… 

Premiera - 3o października 2019

Podaruj mi szczęście

Ta książka nie powstałaby, gdyby nie Wasze głosy, domagające się jeszcze kilku rozdziałów o barwnej rodzinie Matyldy i Kosmy. Nie bez znaczenia był też upór naszej czwartostronnej opiekunki, Adriany Biernackiej, która – nie bez trudu, ale jednak – przekonała nas, że zamiar pożegnania już po trzech tomach Łodzi, Mantui oraz Mazur jest mało… rozsądny.

Nie jest prawdą, że 4 tom powstał po to, by przetestować cierpliwość Janusza Leona Wiśniewskiego, „ojca chrzestnego” tego cyklu. Głęboko wierzymy w jego zapewnienia, że i finał tej historii przeczytał z prawdziwą przyjemnością, czego zresztą wyraz znajdziecie na okładce naszej książki. Wierzymy, że Czytelnicy przyjmą „Podaruj mi szczęście” jako miłą niespodziankę na Boże Narodzenie i uznają ją za godne zwieńczenie pięknej historii prawdziwej miłości. Czas zrobił swoje; Helmut zapewne ugania się z Gabrysiem po niebiańskich łąkach, piękni czterdziestoletni przerodzili się w tylko odrobinę mniej pięknych sześćdziesięciolatków, a dzieci to już nie dzieci, mają swoje całkiem dorosłe plany na jutro. Pisaliśmy ich historię trochę dla siebie, trochę dla Was, mając nadzieję, że znajdziecie w niej przestrzeń na refleksję, uśmiech i możliwość spojrzenia również w głąb własnych serc.

Premiera - 12 sierpnia 2020

Tylko szeptem

Porywająca opowieść o uczuciach tak niezwykłych, że mówi się o nich tylko szeptem.

Dla Edyty najważniejsze są książki, które tworzy, oraz jej dorosłe dzieci. Skrycie marzy jednak o wielkim uczuciu.

Dla młodszego od niej Jacka liczą się przede wszystkim niezależność i wolność, które zapewniają mu rybacki kuter i słone wody Bałtyku.

Niespodziewane spotkanie na plaży wywraca ich życia do góry nogami. Zaskoczeni postanawiają dać szansę rodzącemu się uczuciu. Choć dzieli ich wiele, to nastrojowa atmosfera nadmorskiej miejscowości oraz wspólne spacery brzegiem morza sprawiają, że ich relacja pogłębia się.

Przypadek połączył tych dwoje, tylko czy to wystarczy?

Co stanie się, kiedy wydarzenia z przeszłości i obawy o wspólną przyszłość zakłócą szczęście Edyty i Jacka?

Czy mimo przeciwności losu ich miłość ma szansę przetrwać?

Powieść zwyciężyła w plebiscycie „Książka na jesień 2020” serwisu www.granice.pl, uzyskując największe poparcie czytelników w kategorii „literatura obyczajowa”.

Premiera - 10 lutego 2021

Jednym gestem

Czasem jednym gestem można wyrazić więcej niż za pomocą wielu słów.

Drogi Edyty i Jacka się rozeszły. Ona wróciła do swojego życia    w Warszawie, rozwija karierę pisarską i chyba jest gotowa na kolejne uczucie.

On został w rodzinnym miasteczku i niespodziewanie w jego życiu pojawia się inna kobieta.

Choć związek Edyty i Jacka się skończył, pozostały wspomnienia: spacery nad Bałtykiem, długie rozmowy na każdy temat czy pocałunki skradzione o poranku. Trudno zapomnieć chwile pełne miłości, zwłaszcza że wystarczy tak niewiele, aby odzyskać dawne szczęście.

Czy nieodebrane połączenie może zmienić bieg zdarzeń?

A może Edyta i Jacek nie byli sobie pisani? Jak wybrać pomiędzy tęsknotą za przeszłością a pragnieniem miłości?

Premiera - 14 kwietnia 2021

Szczęście na czterech łapkach

Poznaj niezwykłe opowiadania o zwierzętach, które dostały kolejną szansę na szczęście.

Mała Karmelka, urocza Ella i żywiołowy Skiper z nadzieją spoglądają przez kratki kojców na wolontariuszy odwiedzających schronisko.
Ciepłe posłanie, pełna miska i miłość człowieka to ich największe marzenia. Tak niewiele trzeba, aby je spełnić!
Autorzy najlepszych powieści obyczajowych podarowali podopiecznym schroniska w Przyborówku historie pełne ciepła i nadziei.
Dziewięć opowiadań, w których czworonożni bohaterowie znajdują upragniony dom, tęsknią, zakochują się, a niekiedy nawet ratują życie! W rzeczywistości wielu z nich wciąż jeszcze czeka na swoją szansę. Może to właśnie Ty pomożesz im odzyskać wiarę w lepsze jutro?
Część dochodu ze sprzedaży antologii zostanie przekazana na rzecz Fundacji „Przytuliska u Wandy”.

Premiera - 2 czerwca 2021

Cichym słowem

Wszystko, co ważne i piękne w miłości, można wyrazić cichym słowem.

Edyta postanawia raz na zawsze zapomnieć o Jacku, młodszym mężczyźnie, z którym kiedyś łączyło ją uczucie. Poświęca się więc w pełni zawodowym obowiązkom oraz sprawom rodzinnym – wie, że teraz jest czas, gdy najbliżsi jej potrzebują. Tymczasem Jacek musi zmierzyć się z zupełnie nową rolą w życiu, która zmienia jego codzienność o 180 stopni. Wydaje się, że obydwoje zajęci swoimi sprawami zostawili przeszłość za sobą. Gdy ich drogi niespodziewanie znów się przecinają, żadne z nich nie jest gotowe, aby zrobić pierwszy krok.

Dopiero dramatyczne wydarzenie uświadomi im, jak silne jest uczucie, które ich łączy. Jednak, czy to wystarczy, aby znów mogli być razem?

Premiera - 9 lutego 2022

Macie dziś szczęście

Przejmująca powieść wypełniona po brzegi emocjami i bohaterowie, których nie sposób nie pokochać!

Ewa i Jędrzej prowadzą telewizyjny program „Macie dziś szczęście”, w którym pomagają potrzebującym. Chociaż audycja bije rekordy oglądalności, duet prowadzących poza ekranem nie darzy się sympatią i ciepłymi uczuciami. Nastawiona na sukces kobieta zmaga się z problemem, który odkrywa Jędrzej.
On sam również nie jest bez skaz.
Losy podróżujących po całym kraju dziennikarzy przeplatają się z historiami kolejnych bohaterów „Macie dziś szczęście”. Miłość, rodzinne dramaty i życiowe wybory sprawiają, że Ewa i Jędrzej zaczynają spoglądać na życie z innej perspektywy.
W telewizyjnym świecie i blasku fleszy wszystko jest na pokaz.
Ale co dzieje się, gdy gasną kamery? I czy emocje da się wyłączyć równie łatwo?